Bezzhichen kasov aparat

Dr Extenda

Всички данъкоплатци, които са задължени да регистрират продажбата на продукти и услуги чрез касов апарат, са напълно наясно с приключението от момента, тъй като трябва да се направят много подробни изисквания за притежаването и експлоатацията на обсъжданите устройства. Напитки от такива условия са обичайната периодична техническа проверка на касовия апарат. От какво се състои и кога трябва да се прави? Какво представлява фискалният касов апарат и техническият преглед? За това по-долу.

Съгласно Закона за ДДС касовите апарати трябва да подлежат на периодични технически прегледи. След тази дата този път е удължен. Такъв преглед се извършва от съответната служба. Преди 1 декември 2008 г. техническите проверки на касовите апарати бяха ограничени до годишен срок. В случай на действащи правни разпоредби, касовите апарати трябва да подлежат на технически преглед на всеки две години от фискализация или от ново преразглеждане. При успех, когато данъкоплатецът не се съобрази с такава гаранция, той може да подлежи на санкции. Това включва например налагането на глоба на данъчнозадълженото лице за данъчни нарушения, тъй като качеството на невключване на касовия апарат в периодичния преглед се счита за неправилно съхраняване на книгата. Такава обосновка произтича от член 61 § 3 от Наказателния кодекс.Подготвя се проучване, в чиито ръце се споменава подобен преглед? Разбира се, гледане на времето в настоящия случай отива на данъкоплатеца, но не и на сайта. Собственикът на касата Novitus delio при сливането на датата на преразглеждане трябва да уведоми службата за такива нужди. Касиерската услуга, заедно с § 31, ал. 4 от наредбата в съзнанието на касовите апарати следва да извърши задължителна техническа проверка на касовия апарат в срок от 5 дни от уведомяването.Данъкоплатецът трябва също така да се погрижи неспазването на крайния срок за задължителни прегледи на касовия апарат да доведе до необходимостта от връщане на отстъпката от датата на покупката. Такива данъкоплатци са подложени на данъчно задължени лица, които в срок от три години от датата на започване на записване на продажбата на стоки / услуги, не са взели касата за технически преглед от добра услуга в рамките на валидния срок.В обобщение, заслужава си да припомним, че само потребителят е отговорен за запазването на датата на инспекцията.